Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

3 medalii pentru pugiliști la Cupa României

13-07-2019

CSM Pitești a obținut două medalii de argint prin Valentin Popescu(40kg) și la categoria 59 de kg prin Bogdan Constantin. La categoria 62 de kg, Alexandru Drăgan a obținut bronzul.

Sportivii sunt pregătiți de Ioniță Mărășescu.

Stiri din box

13-07-2019
Cupa României la box pentru cadeți s-a desfășurat în perioada 8-14 iulie la Sala Sporturilor din Târgu Jiu. Întrecerea este și un criteriu de selecție pentru lotul național, care va participa la Campionatele Europene din Georgia CSM Pitești a… Citeste mai departe

Adrian Preda, vicecampion european la box

3-05-2019
Piteşteanul Adrian Preda a pierdut sâmbătă seară finala Campionatului European de box de la Galaţi. Sportivul de la clubul FC Argeş-CSM Piteşti a fost învins cu 3-2 la puncte, în ultimul act al categoriei 54 kg, de rusul Mikhail Grigorian la… Citeste mai departe

Preda și Ungureanu, locul 1 la Varnița

23-04-2019
La Varnița( Moldova) s-a desfășurat ediția 2019 a turneului internațional de box, unde au fost prezenți si pugiliștii lotului național al României. Printre aceștia s-au numărat Alexandru Ungureanu și Adrian Preda. Cei doi sportivi legitimați … Citeste mai departe

Preda si Ungureanu s-au evidentiat la Harkov

01-04-2019
Adrian Preda și Alexandru Ungureanu, sportivi legitimați la CSM Pitești/FC Argeș, au avut prestații apreciate și recent încheiata ediție a turneului de box găzduită de orașul Harkov( Ucraina).La categoria 54 de kilograme, Preda s-a impus în… Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

Selectie pentru lotul national de juniori 2

18-08-2019
Criteriul Speranțelor Olimpice" la juniori 2, selectie pentru lotul national de profil a avut loc acum cateva zile pe lacul de la Bascov-Budeasa.Rezultatele obtinute de sportivii clubului nostru sunt urmatoarele: Ștefan Costache, loc 2 canoe… Citeste mai departe

Competitie reusita pentru sectia de kaiac-canoe

12-08-2019
Baza nautica de la Bascov Budeasa a găzduit campionatul național de viteza pentru juniori 2 și cadeți, competiție unde CSM Pitești s-a clasat pe locul al patrulea în clasamentul general pe cluburi. Iată și rezultatele complete obținute de… Citeste mai departe

Giir di Mont | Locul 2 pentru Denisa Dragomir

28-07-2019
A 27-a ediție a cursei montane Giir Di Mont i-a prilejuit atletei piteștene Denisa Dragomir câștigarea unui merituos loc 2. Cei 32 de kilometri ai traseului, cu 2.500 de metri diferență de nivel, au fost alergați de Denisa în 2 ore, 39 de minute… Citeste mai departe

CSM Pitesti, 2 medalii de bronz la CN de lupte seniori, găzduit de Resita

25-07-2019
Ediția 2019 a campionatului național de lupte pentru seniori s-a desfășurat la Resița, în perioada 21-24 Iulie. Clubul Sportiv Municipal Pitești a avut o evoluție meritorie,concretizată prin obținerea a două medalii de bronz:Miron Catalin… Citeste mai departe