Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Aur pentru Șerban și Sîrbu la campionatul balcanic de judo

11-06-2019

În perioada 6-10 iunie la Zvornik – Bosnia Herțegovina au avut loc Campionatele Balcanice de juniori 1 U21 (1999-2004), competiție pe care România a dominat-o, obținând locul 1 pe națiuni. Concursul a fost unul extrem de puternic, fiind prezenți peste 400 de sportivi.

Printre câștigătorii categoriilor s-au numărat și doi judoka argeșeni, este vorba de Eduard Șerban, aur la categoria 100 kg și Ana Maria Sîrbu, aur la 48 de kg.

Stiri din general

Bădiceanu și Iorga, rezultate bune la Balcaniada de judo

17-06-2019
Romania s-a clasat pe locul 2 in clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice de Judo U15, ce s-au desfășurat la Skopje( Macedonia). Printre medaliați s-au numărat și doi judoka de la CSM Pitești:Medalie de aur: Bebe Bădiceanu, la categoria… Citeste mai departe

11-06-2019
În perioada 6-10 iunie la Zvornik – Bosnia Herțegovina au avut loc Campionatele Balcanice de juniori 1 U21 (1999-2004), competiție pe care România a dominat-o, obținând locul 1 pe națiuni. Concursul a fost unul extrem de puternic, fiind… Citeste mai departe

Sportivii clubului nostru s-au evidentiat la turneul de judo Alina Dumitru

11-06-2019
Sala de Sport din Chiajna a găzduit turneul internațional de judo Alina Dumitru care a adunat la start 450 sportivi de la cluburi din România , Spania , Moldova și Anglia.Sportivii de la CSM Pitesti au avut ca de obicei o prestație pe măsură,… Citeste mai departe

Adrian Preda, vicecampion european la box

3-05-2019
Piteşteanul Adrian Preda a pierdut sâmbătă seară finala Campionatului European de box de la Galaţi. Sportivul de la clubul FC Argeş-CSM Piteşti a fost învins cu 3-2 la puncte, în ultimul act al categoriei 54 kg, de rusul Mikhail Grigorian la… Citeste mai departe