Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Calendar sportiv 2019

 

 

IANUARIE

 

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Sambo

03-07

Stagiu International de pregatire

Sportivi

Moscova,Rusia

  1.  

Atletism

12-13

Campionatul Municipal

Open

Bucuresti

  1.  

Judo

25-26

Turneu. international.“Cupa Severinului”

U-13,15,18,23 (M+F)

Tr.Severin

  1.  

Box

25-27

Pregatire comuna,verificare

Juniori,Cadeti

Braila

 

 








FEBRUARIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Atletism

01-02

Campionat National Etapa I

Jun-2,3

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

01-03

Etapa judeteana

U-18ani(M+F)

 

  1.  

Atletism

06-07

Campionat National Finala

Campionat national Probe Combinate

Sen,Tin

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

08-10

Etapa Judeteana

U-16,14ani

(M+F)

 

  1.  

Box

08-10

Meciuri pregatire,Sparing

Open

Braila

  1.  

Sambo

10-21

Stagiu International Pregatire

Open

Minsk,Belarus

  1.  

Atletism

10

Campionat Balcanic juniori 1

Juniori-1

(M+F)

Istanbul

TURCIA

  1.  

Box

12-18

Campionat National Finala

U22(M+F)

Tg Jiu

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

14-17

Cupa Romaniei-faza de calificare

Seniori

Masculin

 

  1.  

Lupte

16-18

Comp.Verif. Cupa Caraiman

Copii/cadeti

Busteni

  1.  

Atletism

16

Campionatul Balcanic

Seniori

(M+F)

Istanbul,

TURCIA

  1.  

Box

16-17

Meciuri de pregatire si Verificare

Open

Slatina

  1.  

Inot

17

Cupa Masters editia a-IV-a

Open

Pitesti

  1.  

Judo

17-18

Cupa Transilvaniei

U13,15,18 (M+F)

Cluj Napoca

  1.  

Sambo

21-24

Turneu International A

Sen.(M+F)

Minsk,Belarus

  1.  

Atletism

22-23

Campionat National Finala

Campionat National Probe Combinate

Juniori-1

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

22-24

Campionat National individual

Juniori2,cadetiU18 (M+F)

Craiova

  1.  

Lupte

23-25

Comp.Verif. Memorial Gheorghe Voicu

Copii/cadetii

Brasov

  1.  

Box

24feb-03mar

Cupa Romaniei la feminin

Cad,Jun,Tin

,Sen(F)

Bucuresti

  1.  

Atletism

25-26

Campionatul National Aruncari Lungi

Sen,Tin,Jun1

Bucuresti

  1.  

Judo

26-04mar

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U18(cadeti)

(M+F)

Antalia

Turcia

 

 

 






































MARTIE

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Atletism

01

Campionat National Copii 1etapa de zona

Copii

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

01-03

Etapa Judeteana

U-21ani(M+F)

 

  1.  

Sambo

02-03

Cupa Martisorul

Copii(M+F)

Bucuresti

  1.  

Inot

02-03

Cupa Martisor

Copii

(M+F)

Pitesti

  1.  

Lupte

02-03

Memorialul Gheorghe Voicu

Copii,cadeti

 

  1.  

Lupte

04-10

Campionat European seniori,U-23ani

Seniori,U-23

(M+F)

Novi Sad

SERBIA

  1.  

Judo

05-11

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U18(cadeti)

M+F

Zagreb

Croatia

  1.  

Atletism

08-09

Campionat National  Finala

Campionat National Probe Combinate

Juniori-2

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

08-09

Etapa Euroregiune individual

U16 M+F

Ploiesti

  1.  

Judo

09-10

Campionat Euroregiuni individual

U14(j3)M+F

Rm Vilcea

  1.  

Radioamatorism

10

Camp National de Radiotelegrafie etapa a-I-a

Seniori

Pitesti

  1.  

Judo

12-18

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U-21(juniori)

(M+F)

Coimbra,

Portugalia

  1.  

Box

12-17

Cupa Romaniei

Juniori(M)

Cimpulung

  1.  

Lupte

15-17

Campionat National Echipe.Etapa 1

Juniori

 

  1.  

Inot

15-17

Camp.National de copii Etape Regionale

Copii

10-11ani

Izvorani

  1.  

Judo

15-17

Campionat National individual

U-23ani(M+F)

 

  1.  

Box

15-16

Meciuri de verificare,Sparing

Open

Cluj Napoca

  1.  

Atletism

15-16

Campionat National  Finala

Campionat National Probe Combinate

Juniori 3

Bacau

  1.  

Inot

20-24

Campionatul National

Sen.Tin.Jun

(M+F)

Bacau

  1.  

Sambo

21-24

Cupa Mondiala

Seniori

(F+M)

Moscova

RUSIA

  1.  

Radioamatorism

22

Campionatul National Radiotelegrafie etapa-II-a

Seniori

Pitesti

  1.  

Lupte

22-24

Campionat National Echipe,

Etapa 1

Cadeti

Tirgu Mures

  1.  

Judo

22-24

Cupa Miados

U14,13,12,11

ani(M+F)

Sibiu

  1.  

Judo

23-25

Campionat National individual

Sen (M+F)

Iasi

  1.  

Atletism

23

Campionat National Finala

Copii 1

Bucuresti

  1.  

Lupte

29-31

Campionat National Finala

Juniori

Timisoara

  1.  

Judo

29-31

Campionat National individual

U-16,14ani

(M+F)

Satu Mare

 

 

 



















































APRILIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data

competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

      1.         

Judo

02-08

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U18(cadeti)

(M+F)

Teplice

Cehia

      2.         

Judo

02-08

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U21(juniori)

(M+F)

Ligniano,

Italia

      3.         

Kaiac Canoe

04-06

Cupa CSS1 si memorial”St Hender si V Alexandrescu”

Tin,Jun,Cad

( M+F)

Timisoara

      4.         

Box

05

Sparing verificare

Copii,cadeti

,juniori

Craiova

      5.         

Judo

05-07

Cupa copiilor

U-13,11ani

(M+F)

Craiova

      6.         

Inot

05-07

Camp.Nationale de cadeti ,Etapele Regionale

Cadeti

12-14ani

(M+F)

Izvorani

      7.         

Sambo

06-07

Campionat National Finala

Sen(M+F)

Combat(M)

Bucuresti

      8.         

Judo

07-09

Cupa Romaniei individual/Finala Camp National de Ne Waza

Seniori (M+F)

Oradea

      9.         

Lupte

08-14

Campionat European de seniori

Seniori

(M+F)

Bucuresti

ROMANIA

    10.         

Judo

09-15

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U21(juniori)

(M+F)

St Petersburg,

Rusia

    11.         

Box

09-15

Cupa Romaniei

Cadeti(M)

Craiova

    12.         

Sambo

11-15

Campionat European

Jun.Tin

( M+F)

Limassol

CIPRU

    13.         

Judo

12-14

Campionat National individual

U-21(jun1)

(M+F)

Turnu Severin

    14.         

Baschet  LNBM 3x3

13-14

Cupa Romaniei-Turneu Final

Seniori

Masculin

 

    15.         

Box

15-20

Cupa Romaniei

Seniori(M)

 

    16.         

Judo

16-22

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U18(cadeti)

M+F

Teplice,CZE

    17.         

Sambo

19-21

Turneu international “B”

Sen (M+F)

Combat(M)

Kaliningrad

RUSIA

    18.         

Box

20

Meciuri de verificare

Open

Ploiesti

    19.         

Inot

20-21

Cupa Simfoniei

Jun,Cad,

Copii

Pitesti

    20.         

Kaiac Canoe

21-23

Campionat National de Primavara

Juniori-1

(M+F)

Bascov

 

    21.         

Atletism

21

Campionat National de Alergare Montana etapa 1

Sen,Jun1

(M+F)

Slanic Prahova

    22.         

Atletism

24-25

Concurs National Probe Neclasice

Open

 

    23.         

Kaiac Canoe

24-25

Campionat National de Primavara

Jun-2,Cad

(M+F)

Bascov

 

    24.         

Kaiac Canoe

25-27

Cupa Romaniei de seniori

Seniori

(M+F)

Budeasa

    25.         

Judo

26-28

Campionat European

Seniori

Telaviv,ISR

    26.         

Sambo

26-29

Turneu International “A”

Sen (M+F)

Combat(M)

Vladivostok,

RUSIA

    27.         

Box

29apr-04mai

Campionat National Finala

Cadeti(M)

 

 

 












































































MAI



 

Nr.

Crt

Sectia

sportiva

Data competitie

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

Desfasurare

  1.  

Atletism

02

Campionat National etapa de zona

Copii 1

Rm Vilcea

  1.  

Lupte

02-05

Turneu International

Juniori

Bucuresti

  1.  

Atletism

04

Concurs Selectie Alergare Montana Scurta

Sen,Tin,Jun1

(M+F)

Cimpulung Moldovenesc

  1.  

Judo

04-08

Cupa Europeana individual+stagiu international

U-18(cadeti) (M+F)

Cluj Napoca

  1.  

Inot

05-06

Campionat Balcanic de Juniori

Juniori

(M+F)

Sarajevo/

BOSNIA

  1.  

Judo

06-08

Stagiu International de pregatire

Open

Cluj Napoca

  1.  

Box

08-12

Centura de Aur a Romaniei

Seniori(M+F)

 

  1.  

Inot

09-12

Campionatele Internationale ale Romaniei

Sen.Tin.Jun

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Lupte

09-12

Turneu International

Cadeti

Bucuresti

  1.  

Judo

10-12

Cupa ’’Alina Dumitru’’

U-12,11ani

Chiajna

  1.  

Atletism

11

Meci Patrulater

Juniori

(M+F)

Pitesti

  1.  

Inot

11-14

Competitie Internationala Swim Meet 18 Vienna

Open

Viena

AUSTRIA

  1.  

Kaiac Canoe

11

Bega Maraton

S,T,J,C

(M+F)

Timisoara

  1.  

Judo

14-20

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U18(cadeti)

(M+F)

BileskoBiela,

Polonia

  1.  

Sambo

16-20

Campionat European

Seniori(M+F)Combat

Gijon,

SPANIA

  1.  

Judo

17-19

Cupa Rom+Finala Camp Nat

Ne Waza individual

Seniori

(M+F)

Poiana Brasov

  1.  

Lupte

17-19

Campionat National Echipe,Etapa1

Seniori

 

  1.  

Box

17-19

Cupa Municipiului Pitesti

Open

Pitesti

  1.  

Lupte

17-19

Memorialul’’ Emilian Balanescu’’

Open

Pitesti

  1.  

Kaiac canoe

17-19

Cupa Municipiului Pitesti

Copii/Cadeti

(M+F)

Pitesti

  1.  

Atletism

18

Concurs National Grand Prix aruncari

Open

Arad

  1.  

Atletism

18

Campionat Balcanic de Alergare Montana

Seniori

(M+F)

Cimpulung Moldovenesc

  1.  

Atletism

18

Crosul Zilele Municipiului Pitesti

Open

(M+F)

Pitesti

  1.  

Box

19-20

Cupa Municipiului Pitesti-Gala

Cad,Jun,Tin

Pitesti

  1.  

Atletism

24-25

Campionat National etapa1

Sen,Tin,Jun1

(M+F)

Pitesti

  1.  

Judo

25-26

Cupa ’’Pentarom”

U-14,12ani

(M+F)

Pitesti

  1.  

Lupte

25-27

Campionat National Finala

U-23ani

(M+F)

 

  1.  

Judo

25-27

Campionat Balcanic

Cadeti U18ani

(M+F)

Bosnia

  1.  

Kaiac canoe

25-27

Regata Internationala a Romaniei

Juniori si U23

(M+F)

Budeasa

  1.  

Radioamatorism

25

Simpozionul Radio Pitesti 2018

Seniori

Pitesti

  1.  

Lupte

25-30

European games jocuri

Seniori

Minsk

BELARUS

  1.  

Radioamatorism

27

Cupa Municipiului Pitesti in Unde Scurte

Seniori

Pitesti

  1.  

Box

27-31

Cupa Romaniei

Tineret(M)

 

  1.  

Lupte

31-02iun

Campionat National Finala

Cadeti

Constanta

  1.  

Atletism

31mai-01iun

Campionat National etapa 1

Campionat National Probe Combinate

Juniori 2,3

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

31mai-02iun

Cupa Sperantelor

Copii

Sibiu

 

 












































































IUNIE



Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Inot

iun

Concursul Camelia Potec Ed. a lV-a

Cadeti/copii

 

Baneasa

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

01-02

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Atletism

01

Campionat national etapa regionala

Copii-2,3

(M+F)

Rm Vilcea

  1.  

Baschet

01-03

Turneu C.N 3x3 la masculin

Seniori (Masculin)

Galati

  1.  

Sambo

01

Cupa “Copiilor”

Copii(M+F)

Bucuresti

  1.  

Judo

02-04

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U-21(juniori)

(M+F)

Leibnitz,AUS

  1.  

Lupte

03-05

Campionat European

Juniori

Pontaverde

SPANIA

  1.  

Box

05-09

Centura de Aur a Romaniei

Seniori(M)

?

  1.  

Kaiac canoe

06-08

Trofeul Portile de Fier

Juniori (M+F)

Orsova

  1.  

Atletism

07-08

Camp.Internationale ale Romaniei

Open

(M+F)

Cluj Napoca

  1.  

Judo

07-09

Etapa euroregiune individual

U15,13(copii)

 

  1.  

Inot

08-09

Campionat National Masters

Open

(M+F)

Resita

  1.  

Inot

08-09

Cupa veri

Copii,Cadeti,

Juniori

pitesti

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

08-09

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Baschet

09-10

Turneu C.N 3x3 la masculin

Open M

Iasi

  1.  

Atletism

14-15

Campionat National

Campionat National Probe Combinate

Tineret

Pitesti

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

15-16

Faza de calificare

Seniori

Masculin

 

  1.  

Judo

15-17

Campionat Balcanic

Juniori U21ani

Sibiu

  1.  

Atletism

17

Campionat National Finala

Copii-1

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Lupte

17-23

Campionat European

Cadeti

(M+F)

Faenza

ITALIA

  1.  

Lupte

20-23

Cupa Nascut pt Sport

Juniori mici

Medgidia

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

22-23

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Atletism

21-22

Campionat National Finala

Campionat National probe Combinate

Juniori 1

(M+F)

Pitesti

  1.  

Radioamatorism

21-23

Campionatul International IARU-50MHz

Sen

 

  1.  

Judo

21-23

Campionat National individual

U-15,13ani (M+F)

Timisoara

  1.  

Sambo

21-24

Jocurile Europei

Seniori

(M+F)

Minsk

BELARUS

  1.  

Inot

21-23

Campionat.National de copii Finala

Copii,10-11ani

(M+F)

Brasov

  1.  

Box

27-30

Turneu de verificare

Open

Cluj Napoca

  1.  

Kaiac Canoe

28iun-01iul

Campionat European

Juniori si U23

(M+F)

Auronzo,ITA

  1.  

Atletism

28-29

Campionat National Finala

Campionat National Probe Combinate

Juniori 2

(M+F)

Pitesti

  1.  

Lupte

28-30

Campionat european

Juniori,U-15ani

 

  1.  

Lupte

28-30

Campionat National Lupte pe plaja

Juniori mici

 

  1.  

Atletism

29

Grand Prix Aruncari

Sen,Tin,Jun1

(M+F)

Poiana Brasov

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

29-30

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Judo

29-01iul

Cupa Romaniei si Camp Nat Ne- Waza.

Seniori

(M+F)

Cluj Napoca

 

 











































































IULIE




Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Kaiac Canoe

iulie

Concurs Triatlon Modern

Sen,tin,jun,

cad (M+F)

Timisoara

  1.  

Lupte

03-08

Campionat Mondial de cadeti

Cadeti

Zagreb,

CROATIA

  1.  

Inot

03-07

Campionat European, Fete 14-17 ani,baieti 17-18ani

Juniori

(M+F)

Kazan,

RUSIA

  1.  

Kaiac Canoe

04-06

Cupa CN Cincis

Copii,Cad,Jun,Tin (M+F)

Hunedoara

  1.  

Lupte

04-07

Campionat National individual Lupte pe Plaja

U12,13,14,15

(M+F)

Limanu 2 Mai

  1.  

Kaiac Canoe

05

Cupa CSS6

S,T,C(M+F)

Bucuresti

  1.  

Atletism

05-06

Campionat Balcanic

Juniori1

(M+F)

Cluj Napoca

ROMANIA

  1.  

Kaiac Canoe

05-08

Campionat European de Maraton

Juniori si U23

(M+F)

Metkovici

CROATIA

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

06-07

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Radioamatorism

06-07

Campionatele Internationale UUS

Seniori

 

  1.  

Judo

06-08

Campionat Balcanic

U15ani

(M+F)

Muntenegru

  1.  

Atletism

07

Campionat European Alergare Montana

Open

(M+F)

Zermatt

ELVETIA

  1.  

Judo

07-09

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U21(juniori)

(M+F)

Gdynia,

Polonia

  1.  

Atletism

07-08

Campionat National Finala

Campionat National Probe Combinate

Juniori-3

(M+F)

 

Pitesti

  1.  

Kaiac canoe

11-13

Memorial “Gorbe Laslo Daniel”

S,T,J,C

Arad

  1.  

Kaiac Canoe

11-14

Campionat European

Juniori,U-23ani (M+F)

Racice

CEHIA

  1.  

Inot

11-14

Campionatul National Cadeti

12-14ani (M+F)

Tirgoviste

 

  1.  

Atletism

11-14

Campionat European U-23

Tineret

(M+F)

Gavle

SUEDIA

  1.  

Radioamatorism

12-14

Concurs QRP Monumente Istorice

Seniori

Cetatea Poienari

  1.  

Atletism

13

Campionat Balcanic

Juniori-2

(M+F)

Kraljevo

SERBIA

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

13-14

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Inot

13-28

Campionat Mondial

Seniori

(M+F)

Gwangju,

KOREA

  1.  

Box

13-14

Memorialul Fratii Negrea

S,T,J,C

(M+F)

Sibiu

  1.  

Judo

14-16

Cupa Europeana si stagiu pregatire

U21(juniori)

(M+F)

Paks,

Ungaria

  1.  

Atletism

18-21

Campionat European U-20

Juniori-1

(M+F)

Boras

SUEDIA

  1.  

Lupte

19-21

Campionat National individual

Seniori

(M+F)

Resita

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

20-21

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Judo

21-23

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U21(juniori)

(M+F)

Praga,

Cehia

  1.  

Lupte

21-23

Turneu International Ion Conianu&Ladislau Simon

Seniori

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Inot

21-27

F.O.T.E

Tineret

(M+F)

Baku,

Azerbaijian

  1.  

Atletism

21-27

F.O.T.E

Juniori2

(M+F)

Baku,

Azerbaijian

  1.  

Kaiac Canoe

21-30

Jocurile Olimpice Europene

Juniori

(M+F)

Minsk

BIELORUSIA

  1.  

Kaiac Canoe

25-28

Campionat European de Maraton

Juniori si U23

(M+F)

Decize

FRANTA

  1.  

Sambo

26-28

Stagiu perfectionare antrenori

Antrenori

Buftea

  1.  

Box

26-28

Turneul Inter. Centura Transilvaniei

Sen,Tin,Jun,Cad

 

Cluj

  1.  

Baschet  LNBM 3x3

27-28

Faza de calificare

Seniori

(Masculin)

 

  1.  

Atletism

27-28

Campionat Balcanic Stafete

Open

(M+F)

Erzurum

TURCIA

  1.  

Judo

27-29

Campionat Balcanic

U13ani

(M+F)

Bulgaria

  1.  

Judo

28-30

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U-21(juniori)

(M+F)

Berlin,

Germania

  1.  

Lupte

29-04aug

Campionat Mondial

Cadeti

(M+F)

Sofia,

BULGARIA

  1.  

Atletism

31iul-01aug

Campionat National Finala

Campionat National Probe Combinate

Seniori

(M+F)

Pitesti

 

 
























































































AUGUST

 

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

      1.         

Lupte

01-04

Turneu International

Seniori

(M+F)

Bucuresti

      2.         

Kaiac Canoe

01-04

Campionat Mondial

Juniori,U-23

(M+F)

Budeasa

ROMANIA

      3.         

Inot

02-04

Cupa Romaniei

Sen,Tin,Jun

(M+F)

Otopeni

      4.         

Baschet  LNBM 3x3

03-04

Turneu Final

Seniori

(Masculin)

 

      5.         

Inot

04-08

Campionat European

Seniori(M+F)

Glasgow,GBR

      6.         

Kaiac canoe

07-09

Campionat National de Viteza

Jun2,cad

(M+F)

Bascov

      7.         

Box

09-11

Manusa Litoralului

C,C,J,T,S

Constanta

      8.         

Kaiac canoe

10-11

Campionat National de Viteza

Juniori 1

(M+F)

Bascov

      9.         

Kaiac canoe

12

Concurs National Criteriul Sperantelor Olimpice

Juniori 2

(M+F)

Bascov

    10.         

Judo

12-14

Turneu International Cupa europeana individual+stagiu

U-21,18 (juniori) (M+F)

Cluj Napoca,

Romania

    11.         

Box

12-17

Campionat National Finala

Tineret(M)

 

    12.         

Lupte

12-18

Campionat Mondial

Juniori

(M+F)

Tallinn

ESTONIA

    13.         

Kaiac canoe

13

Concurs National Criteriul Sperantelor Olimpice

Juniori-1

(M+F)

Bascov

    14.         

Radioamatorism

17-18

Campionatele Nationale UUS

Seniori

Vf Cozia/Rosiori de Vede

    15.         

Sambo

16-19

Turneu International “B”

 Seniori (M+F)

Kstovo/RUS

    16.         

Kaiac canoe

16-17

Campionat National de Masters

Open

Budeasa

    17.         

Atletism

17

Campionat National Alergare Montana Distanta Lunga

Open

(M+F)

Damuc

    18.         

Judo

17-19

Turenu International Cupa Drobeta

U12,15,18,

Sen(M+F)

Tr Severin

    19.         

Lupte

17-20

Campionat National Finala

Juniori mici

Medgidia

    20.         

Kaiac Canoe

18

Campionat national de Barci Dragon

Sen,jun

(M+F)

Budeasa

    21.         

Sambo

19-22

Stagiu International pregatire

sportivi

Kstovo/RUS

    22.         

Inot

20-25

Campionat Mondial

Juniori (M+F)

Budapesta,

UNGARIA

    23.         

Judo

24-26

Campionat Balcanic

Seniori

(M+F)

Kosovo

    24.         

Box

25-01sep

Campionat National Finala

C,J,T,S(F)

 

    25.         

Inot

26

Maratonul Pitestiului

Open

Pitesti

    26.         

Kaiac Canoe

27-29

Campionat National de Viteza

Seniori(M+F)

Budeasa

    27.         

Lupte

28-03sep

Campionat Mondial seniori U-23ani

Seniori,U-23

(M+F)

Budapesta

UNGARIA

    28.         

Kaiac Canoe

30

Campionat National/selectie

Tineret,U23

(M+F)

Bascov

    29.         

Lupte

31-02sep

Campionat National individual Lupte pe plaja

Sen,Jun,Cad

(M+F)

Constanta

 




































































SEPTEMBRIE

 

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Radioamatorism

01-02

Campionatul national Radiocom Digitale

Seniori

Cimpulung Muscel

  1.  

Sambo

06-09

Turneu International “B”

Seniori (M+F)

Tbilisi

GEORGIA

  1.  

Judo

13-16

Campionat European individual si echipe

U21(juniori)

(M+F)

Sofia

BULGARIA

  1.  

Judo

14-16

Turneu International Cupa Temerarul individual

U18,21,

Sen (M+F)

Sibiu

  1.  

Lupte

14-22

Campionat Mondial

Seniori

(M+F)

Astana

KAZAKHSTAN

  1.  

Sambo

13-16

Cupa Europei

Seniori (M+F)

 Praga,CEHIA

  1.  

Judo

18-27

Campionate Mondiale

Seniori

(M+F)

Baku,AZE

  1.  

Lupte

20-23

Turneu Intrenational Ion Cornianu&Ladislau Simon

Seniori

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Atletism

21

Campionat National Alergare Montana proba scurta

Open

(M+F)

Cimpulung Moldovenesc

  1.  

Lupte

22-24

Turneu Interjudetea Et. V-a

Copii+cadeti

(M+F)

Brasov

  1.  

Sambo

22-23

Campionat National

Cadeti (M+F)

Bucuresti

  1.  

Inot

26-30

Perfectionare Antrenori

Antrenori

P-Brasov

  1.  

Radioamatorism

26-30

Campionatul National de Creatie Tehnica si Cupa Romaniei QPR

Seniori

Piatra Arsa

  1.  

Judo

27-28

Campionat National pe echipe

Seniori (M+F)

Iasi

  1.  

Kaiac canoe

27-29

Cupa Danubius

Open

(M+F)

Turnu Magurele

  1.  

Box

28-29

Cupa Baciu

C,C,J,T,S

Cluj Napoca

  1.  

Kaiac canoe

29

Memorial “Traian Nadasan”

Jun,Sen

(M+F)

Snagov

  1.  

Inot

27-29

Cupa Contratimp

Copii,Cadeti

Jun (M+F)

Brasov

  1.  

Sambo

31-01oct

Campionat National

Jun,Tin

(M+F)

Bucuresti

 

 

 

 

 

 

 

 


































OCTOMBRIE


Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Kaiac Canoe

oct

Cupa Titan

Open

Bucuresti

  1.  

Lupte

01

Campionat National echipe,Etapa2

Juniori

 

  1.  

Lupte

01

Campionat National echipe,Etapa2

Seniori

(M+F)

 

  1.  

Lupte

01

Campionat National echipe,Etapa2

Cadeti

(M+F)

 

  1.  

Judo

01-07

Campionat European

Open

(M+F)

GBR

  1.  

Kaiac Canoe

03-05

Cupa Romaniei pt juniori

Juniori

(M+F)

Budeasa

  1.  

Lupte

04-06

Campionat National,Zona

Juniori mici

 

  1.  

Radioamatorism

2 etape

Campionatul National Radiotelefonie USQ

Seniori

 

  1.  

Sambo

04-07

Turneu International “A”

Seniori (M+F)

Kazan,RUSIA

  1.  

Judo

04-06

Campionat National echipe+Ne waza individual

U-21

(M+F)

Deva

  1.  

Box

05

Memorialul Cristian Panaitescu

C,C,J,T,S

Cimpulung

  1.  

Inot

06-18

Jocurile Olimpice de Tineret

 15-18ani

Tineret

(M+F)

Buenos Aires,ARG

  1.  

Kaiac Canoe

06

Campionat National de Maraton

Sen,Jun (M+F)

Budeasa

  1.  

Kaiac Canoe

07

Kaiac Marathon

Open

(M+F)

Constanta

  1.  

Lupte

08-13

Campionat Mondial Veterani

Veterani

Tibilisi

GEORGIA

  1.  

Judo

08-14

Jocurile Olimpice de Tineret

Tineret

(M+F)

Buenos Aires,ARG

  1.  

Kaiac Canoe

10-13

Campionat Mondial de Maraton

Juniori,U23

(M+F)

Shaoxing

CHINA

  1.  

Sambo

10-14

Campionat Mondial

Jun,Tin,

(M+F)

Taskent

UZBEKISTAN

  1.  

Judo

11-13

Campionat Nationa Ne Waza individual

U-16,14 (M+F)

Turnu Severin

  1.  

Inot

12-13

Cupa CSM Pitesti

Copii,cadeti,

juniori(M+F)

Pitesti

  1.  

Box

12-17

Campionat National Finala

Juniori(M)

Piatra Neamt

  1.  

Kaiac Canoe

17-19

Cupa Orsova

Open

Orsova

  1.  

Judo

17-21

Campionat Mondial de Juniori

Jun,U21

(M+F)

?

  1.  

Atletism

18

Campionat National de cros Finala

Sen,Tin,

Jun1(M+F)

Ploiesti

  1.  

Judo

20-22

Cupa Muresului Cis Gaz

U10,12,14

Tg Mures

  1.  

Sambo

19-20

Campionat National

Cadeti(M+F)

Bucuresti

  1.  

Lupte

22-28

Campionat Mondial de seniori

Seniori

(M+F)

Budapesta,

UNGARIA

  1.  

Judo

22-28

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U18(cadeti)

(M+F)

   ?

  1.  

Box

21-26

Campionat National Finala

Seniori(M)

Satu Mare

  1.  

Judo

25-27

Campionat National Ne Waza individual

U-15,13ani (M+F)

Ploiesti

 




























































NOIEMBRIE

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Judo

01-03

Camp Nat Echipe+Ne waza individual

U-18ani (M+F)

Deva

  1.  

Box

01-02

Meciuri de pregatire

Cadeti

Turda

  1.  

Lupte

01

Cupa Romaniei

Cadeti

(M+F)

 

  1.  

Inot

07-10

Campionatul National in bazin-25m

Sen,Tin,Jun

(M+F)

Miercurea Ciuc

  1.  

Sambo

07-11

Campionat Mondial

Seniori(M+F)

Combat(M)

Seul

KOREEA

  1.  

Judo

09-11

Campionat European individual si echipe

U23(tineret)

(M+F)

Budapesta,

HUN

  1.  

Judo

08-10

Memorialul Aurel Cimpeanu

U14,16,18,21ani (M+F)

Focsani

  1.  

Judo

08-10

Cupa’’Kids Cup’’

Copii

(M+F)

Poiana Brasov

  1.  

Box

11-17

Cupa Romaniei

Cadeti(M)

 

  1.  

Judo

12-18

Cupa Europeana si stagiu de pregatire

U18(cadeti)

(M+F)

Haga,NED

  1.  

Judo

15-17

Campionat National Kata si Stagiu antrenori

Seniori

(M+F)

Poiana Brasov

  1.  

Atletism

15-17

Campionat Mondial Alergare Montana Distante Lungi si Scurte

Open

(M+F)

Villa La Angostura

ARGENTINA

  1.  

Lupte

17-18

Cupa 1 Decembrie

Jun,Cad

(M+F)

Pitesti

  1.  

Lupte

17-18

Turneul Interjudetean

Copii,Cadeti

(M+F)

Rm.Valcea

  1.  

Inot

22-24

Campionat National Poliatlon

10-11ani

Copii

(M+F)

Pitesti

  1.  

Judo

22-24

Campionat National echipe+Ne Waza individual

U23

( M+F)

Deva

  1.  

Judo

22-24

Cupa’’Kimonoul de Aur’’

Copii

(M+F)

Alexandria

  1.  

Box

22-24

Turneu Chindiei

C,C,J,T,S

Tirgoviste

  1.  

Lupte

23-25

Cupa Romaniei

Cadeti(M+F)

Tirgu Jiu

  1.  

Sambo

23-24

Cupa Romaniei

Seniori(M+F)Combat(M)

Bucuresti

  1.  

Sambo

28-30

Stagiu perfectionare antrenori

Antrenori

Buftea

  1.  

Box

28-30

Cupa Uniri

Sen,Tin,Jun,

Cad

Cluj

 

 

 

 

 

 

 

 







































DECEMBRIE

 

 

Nr.

crt

Sectia

sportiva

Data competitiei

Denumirea

competitiei

Categoria de varsta

Locul de

desfasurare

  1.  

Inot

?

Concursul Tariilor Central Europene Fete 13-14 ani,Baieti 15-16ani

Juniori,cadeti

(M+F)

Belgrad

SERBIA

  1.  

Atletism

01

Crosul 1 Decembrie

Juniori,copii

(M+F)

Pitesti

  1.  

Atletism

01-02

Concurs National de Sala Cupa 1 Decembrie

Jun1,Jun2,Jun3

(M+F)

Bacau

  1.  

Inot

03-08

Campionat Mondial in bazin 25m

Seniori

(M+F)

Hangzhou,CHN

  1.  

Lupte

06-08

Cupa Romaniei

Juniori

(M+F)

Bascov,

Arges

  1.  

Judo

06-08

Festivalul Romanesc de Judo

U12,14,16,18

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Box

06-08

Cupa Mesesul

S,T,J,C

Zalau

  1.  

Sambo

06-09

Campionat European

Cadeti

(M+F)

Riga

LETONIA

  1.  

Inot

07-08

Cupa Mos Nicolae

Copii,cadeti,

juniori(M+F)

Pitesti

  1.  

Lupte

07-08

Comp. De Ver. Memorialul Dragomir&Clot

Cadeti,copii

(M+F)

C-Lung

  1.  

Atletism

07-08

Cupa de Iarna

S,T,J1,J2,J3

(M+F)

Bucuresti

  1.  

Inot

13-15

Campionat National in bazin-25m

12-14ani

Cadeti

(M+F)

Otopeni

  1.  

Box

13-15

Cupa Revolutiei

S,T,J,C

Timisoara

  1.  

Judo

13-15

Cupa “ Micul Judoka”

Copii

(M+F)

Ploiesti

 

 

 

 

 

 

Stiri CSM Pitesti

Delegația României pleacă astăzi spre Baku, unde se desfășoară FOTE 2019

20-07-2019
Imbracati in echipamentul oficial de prezentare, cei 103 sportivi care vor reprezenta Romania la cea de-a 15-a editie de vara a Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE), programata in perioada 21-27 iulie 2019 la Baku, capitala Azerbaidjan, au … Citeste mai departe

CSM Pitești are 4 reprezentanți la Fote 2019 de la Baku

16-07-2019
A XV-a editie de vara a Festivalului Olimpic al Tineretului European, se va desfășura in perioada 21-27 iulie la Baku, in Azerbaidjan.103 sportivi cu varste cuprinse intre 14 si 18 ani vor lua startul in intrecerile de atletism, ciclism, gimnastica… Citeste mai departe

PizzoStellaSky, un nou concurs câștigat de Denisa Dragomir

15-07-2019
Denisa Dragomir a câștigat o nouă cursă infernală din circuitul Skyrunning Italia. Atleta piteșteană pregătită de Valentin Coroja a terminat prima la PizzoStellaSky Marathon, un concurs care a însumat 35 km de alergare montană, cu 2.650 metri… Citeste mai departe

Secția de înot, locul 2 în clasamentul general la CN de la Târgoviște

14-07-2019
Clubul Sportiv Municipal Pitești a obținut 22 de medalii, dintre care 7 de aur, 5 de argint și 10 de bronz, la ediția 2019 a CN de natație, găzduită în această săptămână( 11-14 Iulie) de bazinul Olimpic din Târgoviște.Clubul nostru a… Citeste mai departe

3 medalii pentru pugiliști la Cupa României

13-07-2019
Cupa României la box pentru cadeți s-a desfășurat în perioada 8-14 iulie la Sala Sporturilor din Târgu Jiu. Întrecerea este și un criteriu de selecție pentru lotul național, care va participa la Campionatele Europene din Georgia CSM Pitești a… Citeste mai departe