Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Catalin Miron, bronz pentru CSM Pitesti la CN de la Resita

17-07-2018

Campionatul Național de Lupte s-a desfasurat sâmbătă, 14 iulie și duminică, 15 iulie, la Sala Polivalentă din Reșița, fiind prezenti cei mai reprezentativi sportivi ai României.Sportivii de la CSM Pitesti au obtinut urmatoarele rezultate:

Miron Catalin, locul al treilea la categoria 71kg

Ionescu Marian, locul 5 la categoria 75kg

Stiri din lupte

CSM Pitesti, locul al doilea pe cluburi la Memorialul Tache Moșescu

25-06-2019
A doua ediție a turneului de lupte greco-romane “Memorialul Tache Moșescu” a fost un real succes, atât pentru organizatori, dar și pentru sportivii participanți și susținătorii lor. Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Medgidia,… Citeste mai departe

La Pitesti a avut loc o noua editie a Memorialului Emilian Balanescu

28-05-2019
Sala Sporturilor din Pitesti a gazduit sambata editia din acest an a Memorialului Emilian Balanescu la lupte, fiind prezenti aproximativ 180 de sportivi( copii, cadeti si juniori), de la 18 grupari sportive din tara.Printre acestia s-au numarat si peste… Citeste mai departe

Combinata CSM/LPS Viitorul, 3 medalii la Cupa Romaniei

27-11-2018
În perioada 23-25 Noiembrie a avut loc la Târgu-Jiu ediția 2018 a Cupei României la lupte, unde clubul CSM Pitești/LPS Viitorul a venit pe locul secund pe echipe, fiind devansat de Bacău, iar pe 3 clasându-se Lugojul.Medaliile au fost obținute de … Citeste mai departe

CSM Pitesti are un nou campion national la lupte

05-11-2019
Campionatul national individual de lupte libere, lupte greco romana si lupte feminine – juniori 3 si juniori 4 s-a desfășurat la Onești în perioada 1-4 Noiembrie. CSM Pitesti/LPS Viitorul Pitești a obținut un loc 1 prin Antonio Ionescu( foto,… Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

Denisa Dragomir, succes in Cupa Mondiala

18-09-2019
Denisa Dragomir a castigat prima etapa din cariera in Cupa Mondiala de Skyrunning. Romanca a facut o cursa excelenta la ZaCup SkyRace, in nordul Italiei. Traseul are 27 de kilometri, cu 2650 de metri diferenta de nivel. Denisa a castigat cursa reusind… Citeste mai departe

2 medalii pentru luptatori la CN de la Targoviste

18-09-2019
În perioada 12-15 septembrie, Sala Sporturilor din Târgovişte a găzduit finala campionatului naţional Individual de juniori, pentru toate cele trei stiluri, respectiv libere, feminin şi greco-romane. Organizatorii competiţiei sunt Federaţia… Citeste mai departe

Sportivii secției de kaiac-canoe, evoluție bună la Varnița(Moldova)

18-09-2019
În perioada 13-15.septembrie, la Varnița( Republica Moldova) s-a desfășuratat Campionatul Open Internațional de kaiac-canoe. Sportivii de la CSM Pitești au obținut următoarele rezultate:Loc 1-Kaiac 1băieți 1000m, Mihail Furdui la categoria… Citeste mai departe

Un nou succes important pentru Denisa Dragomir

07-09-2019
La Piedmont, in nordul Italiei, pe un traseu o lungime de 31 de kilometri, cu 2600 de metri diferenta de nivel, a avut loc astăzi Campionatul European de Skyrunning. Competiția s-a ținut pe traseul Veia Sky Race, cursă unde Denisa a câștigat de… Citeste mai departe