Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

CSM Pitesti, locul al doilea pe cluburi la Memorialul Tache Moșescu

25-06-2019

A doua ediție a turneului de lupte greco-romane “Memorialul Tache Moșescu” a fost un real succes, atât pentru organizatori, dar și pentru sportivii participanți și susținătorii lor. Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Medgidia, cu sprijinul Primăriei Municipiului Medgidia, fiind prezenți peste 200 de copii de la mai multe cluburi din țară.

Clubul Sportiv Municipal Pitești s-a clasat pe locul secund din 15 cluburi, obținând totodată 5 clasări pe prima poziție, 1 loc secund și șapte clasări pe locul al treilea.Sportivii au fost insoțiți de antrenorii Ovidiu Croitor și Miron Cătălin.

Stiri din lupte

2 medalii pentru luptatori la CN de la Targoviste

18-09-2019
În perioada 12-15 septembrie, Sala Sporturilor din Târgovişte a găzduit finala campionatului naţional Individual de juniori, pentru toate cele trei stiluri, respectiv libere, feminin şi greco-romane. Organizatorii competiţiei sunt Federaţia… Citeste mai departe

25-06-2019
A doua ediție a turneului de lupte greco-romane “Memorialul Tache Moșescu” a fost un real succes, atât pentru organizatori, dar și pentru sportivii participanți și susținătorii lor. Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Medgidia,… Citeste mai departe

La Pitesti a avut loc o noua editie a Memorialului Emilian Balanescu

28-05-2019
Sala Sporturilor din Pitesti a gazduit sambata editia din acest an a Memorialului Emilian Balanescu la lupte, fiind prezenti aproximativ 180 de sportivi( copii, cadeti si juniori), de la 18 grupari sportive din tara.Printre acestia s-au numarat si peste… Citeste mai departe

Combinata CSM/LPS Viitorul, 3 medalii la Cupa Romaniei

27-11-2018
În perioada 23-25 Noiembrie a avut loc la Târgu-Jiu ediția 2018 a Cupei României la lupte, unde clubul CSM Pitești/LPS Viitorul a venit pe locul secund pe echipe, fiind devansat de Bacău, iar pe 3 clasându-se Lugojul.Medaliile au fost obținute de … Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

29 de medalii pentru CSM Pitesti la CN de inot in bazin de 25 m

11-11-2019
Miercurea Ciuc a gazduit în perioada 7-10 noiembrie 2019, întrecerile Campionatului Național de înot în bazin de 25m pentru seniori, tineret și juniori.29 de medalii au cucerit sportivii de la CSM Pitesti, dupa cum urmeaza:1 aur și 2 bronz la… Citeste mai departe

Campionate nationale reusite pentru sectia de judo

05-11-2019
Etapa finală a Campionatului Național de judo pe Echipe U18 și a Campionatului Național Ne Waza U18 s-a desfășurat în perioada 1-3 noiembrie, la Sala Sporturilor din Deva.La feminin, CSM Pitești a ocupat locul al doilea, componența echipei o… Citeste mai departe

Saptamana trecuta a avut loc o noua editie a Cupei CSM Pitesti

30-10-2019
Cupa "CSM PITESTI" au participat 360 de sportivi din Pitești, Târgu Mureș, Mioveni, București, Baia Mare, Constanța, Brașov, Giurgiu, Voluntari.Iata rezultatele obtinute de sportivii clubului nostru:Dumitru Theodora 10 aniAur 50 m liberAur 50 m… Citeste mai departe

Prestatii reusite pentru sportivii sectiei de judo la Cupa Cis-Gaz

23-10-2019
În perioada 18-20 octombrie a avut loc în Târgu-Mureș competiția "Turneul Internațional Cupa Cis-Gaz" unde au participat un număr de 671 de sportivi din 10 țări (Polonia, Bulgaria, Croația, Franța, Serbia, Ucraina, Moldova, Bosnia… Citeste mai departe