Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti

Dinu Gheorghe

Stiri CSM Pitesti

Radu Puricel, locul 5 la europeanul de sambo din Letonia

09-12-2019
Campionatul european de sambo, ediția 2019, s-a desfasurat în Letonia, iar sportivul Radu Puricel, legitimat la CSM Pitești și component al lotului național de cadeți, a ocupat locul 5 la categoria 78 de kilograme. Sportivul a fost însoțit la… Citeste mai departe

29 de medalii pentru CSM Pitesti la CN de inot in bazin de 25 m

11-11-2019
Miercurea Ciuc a gazduit în perioada 7-10 noiembrie 2019, întrecerile Campionatului Național de înot în bazin de 25m pentru seniori, tineret și juniori.29 de medalii au cucerit sportivii de la CSM Pitesti, dupa cum urmeaza:1 aur și 2 bronz la… Citeste mai departe

Campionate nationale reusite pentru sectia de judo

05-11-2019
Etapa finală a Campionatului Național de judo pe Echipe U18 și a Campionatului Național Ne Waza U18 s-a desfășurat în perioada 1-3 noiembrie, la Sala Sporturilor din Deva.La feminin, CSM Pitești a ocupat locul al doilea, componența echipei o… Citeste mai departe

Saptamana trecuta a avut loc o noua editie a Cupei CSM Pitesti

30-10-2019
Cupa "CSM PITESTI" au participat 360 de sportivi din Pitești, Târgu Mureș, Mioveni, București, Baia Mare, Constanța, Brașov, Giurgiu, Voluntari.Iata rezultatele obtinute de sportivii clubului nostru:Dumitru Theodora 10 aniAur 50 m liberAur 50 m… Citeste mai departe

Prestatii reusite pentru sportivii sectiei de judo la Cupa Cis-Gaz

23-10-2019
În perioada 18-20 octombrie a avut loc în Târgu-Mureș competiția "Turneul Internațional Cupa Cis-Gaz" unde au participat un număr de 671 de sportivi din 10 țări (Polonia, Bulgaria, Croația, Franța, Serbia, Ucraina, Moldova, Bosnia… Citeste mai departe