Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Dobrică Mariusan va participa la CE Under 23

9-07-2019

Astăzi, 9 iulie, va decola spre Suedia, delegația care ne va reprezenta la cea de-a 13-a ediție a Campionatelor Europene de tineret (U23), competiție programată între 11-14 iulie, la Gavle.  România va deplasa un lot numeros, mai precis, 29 de atleți (19 la masculin și 10 la feminin). Obiectivul propus de federație la acestă întrecere continentală este de a obține una-două medalii și două-trei clasări între locurile 4-8.

Printre sportivii prezenți se va numără și Dobrică Mariusan de la CSM Pitești, la 4 x 400.

Stiri din atletism

PizzoStellaSky, un nou concurs câștigat de Denisa Dragomir

15-07-2019
Denisa Dragomir a câștigat o nouă cursă infernală din circuitul Skyrunning Italia. Atleta piteșteană pregătită de Valentin Coroja a terminat prima la PizzoStellaSky Marathon, un concurs care a însumat 35 km de alergare montană, cu 2.650 metri… Citeste mai departe

Atletii pitesteni au avut un parcurs reusit la finala juniorilor 3

9-07-2019
Finala campionatului național de juniori 3 s-a desfășurat în perioada 7-8 Iulie, pe stadionul Nicolae Dobrin. Sportivii secției de profil de la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut următoarele rezultate:2 medalii de argint prin Vatafu… Citeste mai departe

9-07-2019
Astăzi, 9 iulie, va decola spre Suedia, delegația care ne va reprezenta la cea de-a 13-a ediție a Campionatelor Europene de tineret (U23), competiție programată între 11-14 iulie, la Gavle. România va deplasa un lot numeros, mai precis, 29 de… Citeste mai departe

Denisa Dragomir, al patrulea succes consecutiv la Skymarathon Sentiero 4 Luglio

1-07-2019
Skymarathon Sentiero 4 Luglio, ediția 2019, desfășurată pe un traseu 42km, cu o diferență de nivel de 2700 de m, a fost câștigată pentru a patra oară consecutiv de sportiva clubului nostru, Denisa Dragomir. Atleta pregătită de Valentin Coroja … Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

Delegația României pleacă astăzi spre Baku, unde se desfășoară FOTE 2019

20-07-2019
Imbracati in echipamentul oficial de prezentare, cei 103 sportivi care vor reprezenta Romania la cea de-a 15-a editie de vara a Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE), programata in perioada 21-27 iulie 2019 la Baku, capitala Azerbaidjan, au … Citeste mai departe

CSM Pitești are 4 reprezentanți la Fote 2019 de la Baku

16-07-2019
A XV-a editie de vara a Festivalului Olimpic al Tineretului European, se va desfășura in perioada 21-27 iulie la Baku, in Azerbaidjan.103 sportivi cu varste cuprinse intre 14 si 18 ani vor lua startul in intrecerile de atletism, ciclism, gimnastica… Citeste mai departe

15-07-2019

Secția de înot, locul 2 în clasamentul general la CN de la Târgoviște

14-07-2019
Clubul Sportiv Municipal Pitești a obținut 22 de medalii, dintre care 7 de aur, 5 de argint și 10 de bronz, la ediția 2019 a CN de natație, găzduită în această săptămână( 11-14 Iulie) de bazinul Olimpic din Târgoviște.Clubul nostru a… Citeste mai departe