Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Evolutii apreciate ale luptatorilor la Botosani

12-06-2017
Campionatul naţional de lupte destinat cadeţilor, s-a desfasurat saptamana trecuta la Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă” din Botosani.Au fost prezenti peste 600 de sportivi de la 50 de cluburi de profil din tara. Sportivii au concurat la stilurile greco-romane, lupte feminine şi lupte libere.

CSM Pitești a obtinut 1 aur, un argint si trei bronzuri:

Locul 1, Mihai Croitor la categoria 85 Kg, Valerian Matei argint la aceeasi categorie

Loc 3, Laurentiu Serban la 50kg, Ionut Sandu la 58 kg, Eduard Vasile 76 kg.

Loc 5 Georgel Iordan

Pitestiul a iesit pe locul secund la cluburi, din 50 prezente.

Stiri din lupte

2 medalii pentru luptatori la CN de la Targoviste

18-09-2019
În perioada 12-15 septembrie, Sala Sporturilor din Târgovişte a găzduit finala campionatului naţional Individual de juniori, pentru toate cele trei stiluri, respectiv libere, feminin şi greco-romane. Organizatorii competiţiei sunt Federaţia… Citeste mai departe

CSM Pitesti, locul al doilea pe cluburi la Memorialul Tache Moșescu

25-06-2019
A doua ediție a turneului de lupte greco-romane “Memorialul Tache Moșescu” a fost un real succes, atât pentru organizatori, dar și pentru sportivii participanți și susținătorii lor. Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Medgidia,… Citeste mai departe

La Pitesti a avut loc o noua editie a Memorialului Emilian Balanescu

28-05-2019
Sala Sporturilor din Pitesti a gazduit sambata editia din acest an a Memorialului Emilian Balanescu la lupte, fiind prezenti aproximativ 180 de sportivi( copii, cadeti si juniori), de la 18 grupari sportive din tara.Printre acestia s-au numarat si peste… Citeste mai departe

Combinata CSM/LPS Viitorul, 3 medalii la Cupa Romaniei

27-11-2018
În perioada 23-25 Noiembrie a avut loc la Târgu-Jiu ediția 2018 a Cupei României la lupte, unde clubul CSM Pitești/LPS Viitorul a venit pe locul secund pe echipe, fiind devansat de Bacău, iar pe 3 clasându-se Lugojul.Medaliile au fost obținute de … Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

Un boxer şi două judoka, sportivii anului!

18-12-2019
CSM Piteşti, cel mai important club sportiv din judeţul Argeş, din punct de vedere al rezultatelor, a în­cheiat anul cu un moment festiv. La restaurantul Casa Maria au fost pre­mi­aţi luni seară cei mai buni sportivi ai clubului din… Citeste mai departe

Schimbul de mâine e asigurat la sectia de judo de la CSM Pitești

10-12-2019
Ediția a 5- a festivalului de judo găzduit in Sala Polivalenta din București, a adunat la start 780 judoka Under 10,12,14,16 ani, de la 41 cluburi si asociații sportive din țara.Competiția a fost un prilej de verificare si pentru secția de judo… Citeste mai departe

Radu Puricel, locul 5 la europeanul de sambo din Letonia

09-12-2019
Campionatul european de sambo, ediția 2019, s-a desfasurat în Letonia, iar sportivul Radu Puricel, legitimat la CSM Pitești și component al lotului național de cadeți, a ocupat locul 5 la categoria 78 de kilograme. Sportivul a fost însoțit la… Citeste mai departe

29 de medalii pentru CSM Pitesti la CN de inot in bazin de 25 m

11-11-2019
Miercurea Ciuc a gazduit în perioada 7-10 noiembrie 2019, întrecerile Campionatului Național de înot în bazin de 25m pentru seniori, tineret și juniori.29 de medalii au cucerit sportivii de la CSM Pitesti, dupa cum urmeaza:1 aur și 2 bronz la… Citeste mai departe