Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti

Sala Sporturilor din Pitesti a gazduit sambata editia din acest an a Memorialului Emilian Balanescu la lupte, fiind prezenti aproximativ 180 de sportivi( copii, cadeti si juniori), de la 18 grupari sportive din tara.Printre acestia s-au numarat si peste 40 de luptatori din Arges, legitimati la cluburile CSM Pitesti si LPS Viitorul Pitesti.

Antrenorii Ovidiu Croitor, Catalin Miron si Vasile Pavelescu s-au declarat multumiti de modul cum a decurs competitia, mai ales ca au fost si sportivi care au luptat in premiera.

Stiri din general

Bădiceanu și Iorga, rezultate bune la Balcaniada de judo

17-06-2019
Romania s-a clasat pe locul 2 in clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice de Judo U15, ce s-au desfășurat la Skopje( Macedonia). Printre medaliați s-au numărat și doi judoka de la CSM Pitești:Medalie de aur: Bebe Bădiceanu, la categoria… Citeste mai departe

Aur pentru Șerban și Sîrbu la campionatul balcanic de judo

11-06-2019
În perioada 6-10 iunie la Zvornik – Bosnia Herțegovina au avut loc Campionatele Balcanice de juniori 1 U21 (1999-2004), competiție pe care România a dominat-o, obținând locul 1 pe națiuni. Concursul a fost unul extrem de puternic, fiind… Citeste mai departe

Sportivii clubului nostru s-au evidentiat la turneul de judo Alina Dumitru

11-06-2019
Sala de Sport din Chiajna a găzduit turneul internațional de judo Alina Dumitru care a adunat la start 450 sportivi de la cluburi din România , Spania , Moldova și Anglia.Sportivii de la CSM Pitesti au avut ca de obicei o prestație pe măsură,… Citeste mai departe

Adrian Preda, vicecampion european la box

3-05-2019
Piteşteanul Adrian Preda a pierdut sâmbătă seară finala Campionatului European de box de la Galaţi. Sportivul de la clubul FC Argeş-CSM Piteşti a fost învins cu 3-2 la puncte, în ultimul act al categoriei 54 kg, de rusul Mikhail Grigorian la… Citeste mai departe