Adresa: Str. Costache Negri, Nr. 26, Pitesti
Tel./Fax: 0348/445.027
E-mail: csm.pitesti@mts.ro

Loc pe podium pentru Denisa Dragomir la o etapa de SkyRunning

24-08-2019

La o singură zi după ce a împlinit vârsta de 27 de ani, Denisa Dragomir a luat startul la prima sa etapă de Cupa Mondială la SkyRunning, o cursă ”criminală” de 25 de kilometri, cu 2900 de metri diferență de nivel și o cotă de 3200 metri, unde de obicei aerul devine irespirabil. Atleta piteșteancă a făcut din nou o alergare curajoasă, a fost a doua până la kilometrul 15 și a terminat pe locul 3, după aproape 4 ore și jumătate.

Matterhorn Ultraks Extreme a avut startul și sosirea în cunoscuta stațiune montană elvețiană Zermatt. De la cota 1600 m s-a urcat până la un maxim de 3200, concurenții fiind obligați să aibă echipament special pentru alergarea pe zăpadă. Locul 1 a fost adjudecat de o specialistă a acestor curse, suedeza Johanna Astrom, care se impusese și în proba precedentă din circuitul Cupei Mondiale, Tromso Skyrace.

Stiri din atletism

Denisa Dragomir, succes in Cupa Mondiala

18-09-2019
Denisa Dragomir a castigat prima etapa din cariera in Cupa Mondiala de Skyrunning. Romanca a facut o cursa excelenta la ZaCup SkyRace, in nordul Italiei. Traseul are 27 de kilometri, cu 2650 de metri diferenta de nivel. Denisa a castigat cursa reusind… Citeste mai departe

24-08-2019
La o singură zi după ce a împlinit vârsta de 27 de ani, Denisa Dragomir a luat startul la prima sa etapă de Cupa Mondială la SkyRunning, o cursă ”criminală” de 25 de kilometri, cu 2900 de metri diferență de nivel și o cotă de 3200 metri,… Citeste mai departe

Giir di Mont | Locul 2 pentru Denisa Dragomir

28-07-2019
A 27-a ediție a cursei montane Giir Di Mont i-a prilejuit atletei piteștene Denisa Dragomir câștigarea unui merituos loc 2. Cei 32 de kilometri ai traseului, cu 2.500 de metri diferență de nivel, au fost alergați de Denisa în 2 ore, 39 de minute… Citeste mai departe

PizzoStellaSky, un nou concurs câștigat de Denisa Dragomir

15-07-2019
Denisa Dragomir a câștigat o nouă cursă infernală din circuitul Skyrunning Italia. Atleta piteșteană pregătită de Valentin Coroja a terminat prima la PizzoStellaSky Marathon, un concurs care a însumat 35 km de alergare montană, cu 2.650 metri… Citeste mai departe

Stiri CSM Pitesti

Radu Puricel, locul 5 la europeanul de sambo din Letonia

09-12-2019
Campionatul european de sambo, ediția 2019, s-a desfasurat în Letonia, iar sportivul Radu Puricel, legitimat la CSM Pitești și component al lotului național de cadeți, a ocupat locul 5 la categoria 78 de kilograme. Sportivul a fost însoțit la… Citeste mai departe

29 de medalii pentru CSM Pitesti la CN de inot in bazin de 25 m

11-11-2019
Miercurea Ciuc a gazduit în perioada 7-10 noiembrie 2019, întrecerile Campionatului Național de înot în bazin de 25m pentru seniori, tineret și juniori.29 de medalii au cucerit sportivii de la CSM Pitesti, dupa cum urmeaza:1 aur și 2 bronz la… Citeste mai departe

Campionate nationale reusite pentru sectia de judo

05-11-2019
Etapa finală a Campionatului Național de judo pe Echipe U18 și a Campionatului Național Ne Waza U18 s-a desfășurat în perioada 1-3 noiembrie, la Sala Sporturilor din Deva.La feminin, CSM Pitești a ocupat locul al doilea, componența echipei o… Citeste mai departe

Saptamana trecuta a avut loc o noua editie a Cupei CSM Pitesti

30-10-2019
Cupa "CSM PITESTI" au participat 360 de sportivi din Pitești, Târgu Mureș, Mioveni, București, Baia Mare, Constanța, Brașov, Giurgiu, Voluntari.Iata rezultatele obtinute de sportivii clubului nostru:Dumitru Theodora 10 aniAur 50 m liberAur 50 m… Citeste mai departe